sufity napinane
kamery
automatyzacja
alarmy
montaż reklam

Jak wygląda montaż sufitu napinanego?

Instalacja sufitowa

Sufity napinane to ciekawe pod względem architektonicznym oraz designerskim rozwiązanie. W przeciwieństwie do zwykłych sufitów podwieszanych cechuje je również łatwość montażu, co stanowi ich ogromną zaletę. Jak wygląda instalacja krok po kroku?

Wykonanie projektu

Zazwyczaj sufity podwieszane to finezyjne konstrukcje, które wymagają odpowiedniego przemyślenia. Muszą bowiem dobrze komponować się ze stylistyką wnętrza, a jednocześnie nadawać mu charakteru. Właśnie dlatego tak istotne jest stworzenie projektu sufitu napinanego, czym zajmujemy się również w ramach działalności naszej firmy. Jest to niezbędne także po to, aby materiały zostały odpowiednio wycięte przed montażem, co znacznie przyspieszy instalację już na miejscu.

Montaż stelaża

Najważniejszym podzespołem, dzięki któremu można osadzić sufit napinany, jest stelaż. Wykonuje się go za pomocą wytrzymałych listew aluminiowych, które przycina się na odpowiedni wymiar. Kolejno niezbędne jest wykonanie nawierceń wskazujących, na jakich miejscach mają być kotwione listwy.

Rozwieszenie powłoki

Kolejny krok to rozpięcie powłoki, od sufitu, aż do narożników. Niezbędna jest do tego celu specjalna nagrzewnica, która nadaje materiałowi odpowiedniej elastyczności, dzięki czemu możliwe jest włożenie go do listew konstrukcyjnych zamontowanych już wcześniej.

Powłokę zaczepia się za pomocą łopatek montażowych. Umieszcza się je w zaczepach klinowych i następnie wpycha w szczeliny listew montażowych.

Montowanie oświetlenia i innych elementów dekoracyjnych

Po osadzeniu sufitu napinanego można przejść do zamontowania oświetlenia. Oczywiście trzeba przemyśleć je wcześniej, zanim zostanie rozłożony sufit napinany, gdyż w przeciwnym razie niezbędny będzie demontaż. Należy przy tym pamiętać, że światłu także może nadać odpowiednich walorów dekoracyjnych, dlatego trzeba dobrze się nad nim zastanowić. Nasi eksperci pomogą jednak również na tym etapie.

Sufit napinany to wciąż innowacja jeśli chodzi o wykończenia wnętrz, dlatego też zadanie montażu trzeba powierzać fachowcom. Jeśli są Państwo zainteresowani instalacją takiej nietuzinkowej dekoracji, serdecznie zachęcamy do kontaktu.