sufity napinane
kamery
automatyzacja
alarmy
montaż reklam

Jak montować oświetlenie LED na suficie?

LEDy na suficie

Poszukujemy pomysłów, by tanim kosztem odmienić wnętrza. Zdecydowanie, doskonałym rozwiązaniem jest sufit podwieszany. Sufit podwieszany jest montowany, by obniżyć wysokość mieszkania i zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Pozwala zakryć niedoskonałości sufitu, ponieważ zamiast kosztownego szpachlowania, zlecamy wykonanie sufitu podwieszanego. Kolejną korzyścią z takiego rozwiązania jest efekt dekoracyjny. W suficie podwieszanym montowane jest oświetlenie LED, które sprawia, że pomieszczenie wygląda cieplej i jaśniej, ale jeśli tylko będziemy chcieli, zrobimy półmrok i wprowadzimy odpowiedni nastrój we wnętrzach.

Jak zamontować oświetlenie LED na suficie?

Nic nie zastąpi oświetlenia w suficie podwieszanym. Montaż oświetlenia sufitowego nie jest skomplikowany, więc możemy sami podjąć się tego zadania, jednak możemy je powierzyć firmie The Fitter. Musimy jedynie wybrać odpowiednią taśmę LED. Potrzebujemy oczywiście odpowiedniego zestawu do danego pomieszczenia. Wszystko zależy od metrażu pomieszczenia i efektów, jakich oczekujemy. W suficie podwieszanym musimy zamontować zasilacz LED, sterownik LED i sterownik RGB. Kiedy mamy już wszystko przygotowane, potrzebujemy odpowiedniego zestawu oświetleniowego. Musimy zastanowić się jakie oświetlenie LED spełni swoją funkcję. Jeśli w małym pomieszczeniu zamontujemy za dużo żarówek, korzystanie z oświetlenia będzie niekomfortowe. Montaż oświetlenia polega na przygotowaniu wnęki na oświetlenie, zamontowaniu instalacji elektrycznej i wykonaniu sufitu z płyty gipsowo-kartonowej.

Jakie są zalety oświetlenia LED?

Oświetlenie LED jest przede wszystkim energooszczędne i to jest jego główna zaleta. Na oświetleniu LED sporo zaoszczędzimy, bo zużywa od 80% do 90% mniej energii niż zwykła i halogenowa żarówka. Często właśnie z tego powodu, decydujemy się na montaż sufitu podwieszanego. Oświetlenie LED ma dłuższą żywotność od pozostałych źródeł światła. Żarówki LED nie nagrzewają się tak szybko, jak klasyczne i halogenowe. Oświetlenie LED jest ponadto estetyczne. Pomieszczenie prezentuje się znakomicie. Jest przytulniejsze, dzięki sufitowi podwieszanemu, a żarówki LED sprawiają, że światło odbite od sufitu daje łagodną i poświatę, odmieniając wnętrze. Oświetlenie LED jest też przyjazne dla środowiska. Dzięki wielu zaletom cieszy się w Polsce coraz większą popularnością i jest chętnie montowane.

Jakie może być oświetlenie w suficie?

Sufit podwieszany możemy podświetlić, montując nowoczesny kinkiet na żarówki LED. Może być on oświetleniem o różnej barwie, natężeniu i kącie padania. Kolejnym pomysłem są żarówki LED bez oprawy, w suficie podwieszanym. Produkty są w różnych kolorach, kształtach i wielkościach. Dużym zainteresowaniem cieszą się również taśmy LED, które zapewniają efektowne światło i łatwy montaż. Jeśli zdecydujemy się natomiast na oświetlenie punktowe w suficie podwieszanym, do wyboru mamy LED lub halogenowe. Oświetlenie LED jest tańsze od halogenowego i można je zastosować w dowolnym miejscu na suficie. Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest system inteligentnego sterowania światłem. Działa dzięki specjalnej instalacji i aplikacji, do której możemy dołączyć wiele urządzeń.