sufity napinane
kamery
automatyzacja
alarmy
montaż reklam

Jak wygląda montaż reklamy zewnętrznej?

reklama

Reklama zewnętrzna zyskuje na popularności. Tylko w roku 2019, wartość wydatków na nią wzrosła o około 5,1 proc., choć pandemia doprowadziła oczywiście do znaczącego spadku wydatków na ten cel (wciąż nie ma jednak na ten temat najświeższych danych). Mimo to w miarę luzowania obostrzeń, reklama zewnętrzna ma powracać do swojej mocnej pozycji. Jak w praktyce wygląda montaż takich komunikatów oraz od czego on zależy?

Montaż uzależniony od miejsca

Jednym z największych wyzwań związanych z montażem reklamy zewnętrznej jest jej lokalizacja. Często są to wysokie budynki, w przypadku których niezbędne jest zastosowanie podnośnika lub rusztowania, pozwalających na podniesienie zazwyczaj dość ciężkiego panelu oraz jego bezpieczne zamontowanie. Przedsięwzięcie związane z montażem reklamy mogą utrudnić również osoby postronne, np. jeśli baner lokowany jest tuż przy ruchliwej drodze lub ulicy.

Wówczas szczególnie ważne jest odpowiednie zaplanowanie instalacji tak, aby zminimalizować niebezpieczeństwo również dla innych osób. W tym celu stosuje się często specjalne oznakowania sygnalizujące czynności związane z montażem.

Solidność materiałów

Reklama zewnętrzna narażona jest na różnego rodzaju czynniki niszczące, od wody, przez promieniowanie UV, aż po silny wiatr. Dlatego też materiały użyte do montażu muszą cechować się wysoką wytrzymałością. Muszą również znosić obciążenia samych materiałów reklamowych, które w przypadku większych paneli, zazwyczaj mają niemałą masę własną.

Dbałość o wygląd i estetykę

Podczas montażu reklamy zewnętrznej trzeba zadbać również o to, by dobrze się ona prezentowała. Instalacja również ma na to wpływ, bowiem niezachowanie poziomu, czy przypadkowe pobrudzenie zamontowanego elementu, z pewnością nie wpłyną pozytywnie na odbiór przez potencjalnych klientów.

Estetykę może pogorszyć również zastosowanie nieodpowiednich produktów do montażu, np. wyciekających spod banerów klejów. Dlatego też tak ważne jest doświadczenie w montażu reklamy zewnętrznej i użycie odpowiednich preparatów.

Jak widać montaż reklamy zewnętrznej nie należy do najłatwiejszych i wymaga kompleksowego planowania. Jeśli więc szukasz firmy, która wykonuje tego typu usługi głównie na terenie Warszawy, skorzystaj z naszej pomocy.