sufity napinane
kamery
automatyzacja
alarmy
montaż reklam

Jakie zalety ma sufit napinany?

sufit

Sufit napinany to wyjątkowe, a przez to przyciągające uwagę rozwiązanie. Jakie są jego konkretne zalety oraz kiedy szczególnie warto się na niego zdecydować? Sprawdźmy!

W roku 1996 został wycofany decyzją ministra zdrowia. Najgorszym związkiem jaki zawiera to Benzopiren, jest uznany za silnie rakotwórczy. to produkt po rozfrakcjonowaniu smoły, charakterystyczny zapach zawdzięczamy węglowodorom aromatycznym, fenolom, aminom i innym. badania naukowe stwierdzają też że subit zawiera pierwiastki promieniotwórcze.Ten swoisty koktajl może u człowieka wywołać ponad dwadzieścia schorzeń, od alergii, do nowotworów żołądka, nosa, wątroby, trzustki a nawet białaczki. I nie jest prawdą że po kilku latach traci swoje “właściwości” Nie pozostawia to raczej wątpliwości czy powinniśmy tego dziada usunąć, szczególnie że jest to też prawnie uregulowane i w trakcie remontu mamy obowiązek jego usunięcia. Żadne grunty, zaklęcia czy życzenia nie spowodują że po przykryciu problemu, w magiczny sposób on zniknie. Tylko mechaniczne usunięcie wchodzi w grę, najmniej inwazyjną metodą jest szlifowanie.

Jedno tylko ale, to powinna wykonać firma w tym się specjalizująca, posiadająca odpowiedni sprzęt i zabezpieczenia pracowników.Sanepid również zaleca wietrzenie pomieszczeń przez minimum miesiąc i dopiero po tym okresie przystąpienie do dalszych prac naprawczych.Utylizacja musi być wykonana przez specjalistyczną firmę, to odpad toksyczny !Według Polskiego prawa, obowiązek usunięcia szkodliwych związków i ich skutków, spoczywa na właścicielu, zarządcy, lub administratorze nieruchomości. Taką decyzję nakazową może wydać inspektor sanitarny( sanepid) i nadzór budowlany.

Czym jest sufit napinany?

Sufit napinany to tak naprawdę elastyczny materiał, montowany na specjalnej konstrukcji, dzięki procesowi nagrzewania i naciągania. Tworzywo to jest łatwe do czyszczenia, a także ognioodporne. Dodatkowo prezentuje się wyjątkowo okazale, ponieważ wciąż można spotkać je stosunkowo rzadko.

Praktyczność

Jedną z głównych zalet sufitu napinany jest fakt, że doskonale sprawdza się do maskowania nierówności oraz niedoskonałości sufitów. Będzie więc świetnym rozwiązaniem w starszych budynkach, w których wyeliminowanie pewnych wad jest niemożliwe lub byłoby bardzo trudne. Sufit napinany doskonale sprawdzi się również w sytuacji, gdy konieczne jest zakrycie przewodów lub różnego rodzaju rur.

Szybkość montażu

Montaż takiego sufitu jest również bardzo szybki i sprawnie działająca ekipa – taka jak nasza – poradzi sobie z nim w zaledwie w kilka godzin. Jednym problemem może być dostępność materiałów, dlatego też najlepiej korzystać z oferty przedsiębiorstw, które specjalizują się właśnie w instalacji tego typu sufitów.

Wyjątkowy wygląd

Kolejną zaletą sufitów napinanych jest to, że doskonale prezentują się we wnętrzach i stanowią ich wyjątkowy element wykończeniowy. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w pomieszczeniach typowo reprezentacyjnych, w których chce się zrobić wrażenie na gościach oraz podkreślić piękno wnętrz. Warto więc montować je zwłaszcza w salonach, w których taki sufit z pewnością będzie przyciągał wzrok.

Odporność na zabrudzenia

Trzeba wspomnieć również o tym, że tego typu konstrukcje są wyjątkowo odporne na zabrudzenia oraz proces blaknięcia. Sufit więc nawet po upływie wielu lat, będzie prezentował się równie schludnie, co tuż po samym montażu.

Jak widać zalety sufitów napinanych są naprawdę liczne, bez wątpienia warto więc rozważyć to rozwiązanie. Jeśli i Ty chcesz się na nie zdecydować, koniecznie się z nami skontaktuj. Jesteśmy specjalistami w zakresie ich montażu, dlatego też możemy zagwarantować nienaganną jakość i estetyczne wykonanie.